Öğrencilere, Çevre Eğitimi Veriliyor
reklam
04 Aralık 2011
Öğrencilere, Çevre Eğitimi Veriliyor

Öğrencilere, Çevre Eğitimi Veriliyor

Çorlu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, temiz çevre bilinci oluşturmak amacıyla okullarda eğitim seminerleri vermeye başladı. Bu kapsamda yapılan ilk eğitim, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi.

Slayt gösterisi eşliğinde verilen eğitim seminerinde; “Atık Nedir?”, “Atık Çeşitleri”, “Katı Atıkların Bertarafı”, “Atıkların Geri Kazanımı”, “Geri Dönüşüm Nedir?”, “Ambalaj Nedir?”, “Kağıt-Karton Ambalajlar”, “Metal Ambalajlar”, “Plastik Ambalajlar”, “Cam Ambalajlar”, “Geri Kazanımın Faydaları”, “Çorlu Belediyesi’nin Geri Kazanım Projesi”, “Bitkisel Atık Yağların Toplanması” alt başlıkları irdelendi. Çorlu Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü personeli Çevre Mühendisi Cüneyt Akkaz tarafından verilen eğitim seminerinde, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Müdürü Bekir Ateş ile öğretmenler de hazır bulundu.

Çevre Eğitimi Semineri’nde Belediyenin geri dönüştürülebilen atıkları kaynağında toplama çalışmalarını anlatan Akkaz; kâğıt, plastik, metal ve cam atıklarının apartman, işyeri ve okullara dağıtılan geri dönüşüm kutularına atılması gerektiğini söyledi. Sunumunda, Bitkisel Atık Yağlar konusuna da geniş bir yer ayıran Akkaz, Çorlu Belediyesi ve Ezici Biodizel firmasının işbirliğiyle bitkisel atık yağların biriktirilmesi amacıyla bidonlar dağıtıldığını ve vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda toplandığını belirtti. 1 litre atık yağın 1 milyon litre suyu kullanılamaz hale getirdiğini söyleyen Akkaz, eğitim seminerine katılan öğrencileri de bitkisel atık yağları doğaya atmadan bidonlarda biriktirmeleri ve yetkililere teslim etmeleri konusunda uyardı.

Çorlu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından verilen eğitim seminerlerinin, ilçedeki diğer okullarda da devam edeceği öğrenildi.

Editör : Tuğberk Erdem
1684 Okunma
KÖŞE YAZARLARI
Murat Sevgi

Murat Sevgi

Yılmaz Çivici

Yılmaz Çivici

Nijat Ayvaz

Nijat Ayvaz

Mehmet Ali Esmer

Mehmet Ali Esmer

Atıf Mutlu

Atıf Mutlu