Asyaport Limanı’nı Gezerek, Denizciliği Öğrenecekler
reklam
31 Mart 2019
Asyaport Limanı’nı Gezerek, Denizciliği Öğrenecekler

Asyaport Limanı’nı Gezerek, Denizciliği Öğrenecekler

Süleymanpaşa’da eğitim gören yaklaşık 3 bin 5’inci sınıf öğrencisi, kafileler halinde Asyaport Limanı’nı gezerek denizcilik hakkında bilgi sahibi olacak. Limana gelen 50 kişilik ilk öğrenci grubuna limanı gezdikten sonra ikram ve hediyeler verildi.

Türkiye’nin en büyük konteynır limanını dünyanın ise sayılı limanlarından biri olan Asyaport’u Tekirdağ’a kazandıran işadamı Ahmet Soyuer, Tekirdağ’da öğrenim gören 3 bin 5’inci sınıf öğrencisine limanı açtı. Süleymanpaşa’da okuyan öğrenciler kafileler halinde limana gelerek, liman ve denizcilik hakkında bilgi sahibi oluyor.

İlk olarak 13 Kasım Ortaokulu’nda okuyan 50 öğrenci limana misafir oldu. Ziyarette 13 Kasım Ortaokulu’nun Kurucu Müdürü Ercan Duygu da yer aldı. Otobüslerle gelen öğrencileri, liman girişinde Asyaport çalışanları karşıladı. Yeni ve modern binada kurulan dev ekranda limanın tanıtım videosunu izleyen öğrencilere ikramda bulunuldu. Daha sonra öğrencilere içinde kırtasiye malzemelerinin olduğu çantalar verildi. Öğrenciler hediyelerini Asyaport Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Soyuer’in elinden aldı. Öğrenciler daha sonra liman sahasını gezerek konteynırların gemiden indirilmesini izledi. Gezi, hatıra fotoğrafı çekilmesi ile son buldu.

Tekirdağ’da dünyanın sayılı limanlarından birinin inşa edildiğini kaydeden Asyaport Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Soyuer “Ağaç yaşken eğilir. Çocuklarımızın denizciliği ve limancılığı öğrenmesi açısından, şehrimizde eğitim gören 5 bin yavrumuza limanımızı gezdirmeyi amaçlıyoruz. Milli Eğitim Müdürlüğü’müzle birlikte organize ediyoruz. Her gün bir okul olmak üzere yavrularımızı limanımızda ağırlayarak, onlara denizcilik alanında bilgiler veriyoruz. 3 tarafı denizlerle çevrili ülkemizde çocuklarımızın ufuklarının açılmasını arzu ediyoruz.” dedi.
Editör : Tuğberk Erdem
122 Okunma
KÖŞE YAZARLARI
Murat Sevgi

Murat Sevgi

Yılmaz Çivici

Yılmaz Çivici

Nijat Ayvaz

Nijat Ayvaz

Mehmet Ali Esmer

Mehmet Ali Esmer

Atıf Mutlu

Atıf Mutlu