Yeni Hizmet Binasının İnşaatı Tüm Hızıyla Devam Ediyor
reklam
21 Ağustos 2019
Yeni Hizmet Binasının İnşaatı Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Yeni Hizmet Binasının İnşaatı Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Yapımı tüm hızıyla devam eden ve 2021 yılında bitirilmesi planlanan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası şantiye alanında incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, yüklenici firmadan konu ile ilgili bilgi aldı.

Vatandaşlara daha iyi şartlarda hizmet sunmak amacıyla 2016 yılında yapımına başlanan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası inşaat çalışmaları, 2019 yılının Mayıs ayında yapılan ihale ile yeniden başladı. Hizmet binasında şimdiye kadar baz katları ile kule katlarının yüzde 50’si yapıldı ve toplam 11 kattan oluşan binanın 6 katı tamamlandı. Ayrıca, meydan altı otoparkının temel betonları döküldü, temel altı direnç sistemleri ile bodrum katlarının su ve ısı izolasyon kaplamları yapıldı.

67 bin 210 m² alana inşa edilen ve 12 bin 420 m² oturum alanı bulunan hizmet binası; 2 bodrum kat, zemin kat, 2 baza kat ve 6 ofis katından oluşuyor. Bina içerisinde ise; büyükşehir belediyesi hizmet birimleri, çalışma ofisleri, konferans salonu, çok amaçlı salon, sergi salonu, meclis salonu, encümen salonu, kreş ve otopark bulunuyor.

17 bin 841 m² oturum alanına sahip olan meydan altı otoparkı ise; 943 adet araç kapasitesine sahip olup yer altında 2 kattan oluşuyor. Bina içerisinde 3 adet yemek salonu, 3 adet kafe, basın kulübü, bankamatik alanı ve otopark yönetim hizmet birimleri yer alıyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası, ana bina ve meydan altı otoparkının yanı sıra çeşitli etkinliklerin gerçekleştirilebileceği bir meydana da sahip olacak. 13 bin 462 m² inşaat alanında oluşan meydanda seyir terası, etkinlik meydanı, yansıma havuzları, kent koridoru, anıt alanı ve peyzaj alanı bulunuyor.

Sosyal Belediyecilik anlayışının bir gereği olarak Tekirdağ’a birçok yeşil alan kazandıran Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Yeni Hizmet Binası çevre düzenlemesine de gereken önemi gösteriyor. 55 bin m² alana sahip olan çevre düzenlemesi içinde bulunan 3 adet kafe binası, bisiklet yolu, piknik alanı, yansıma havuzu, yürüyüş yolu ve peyzaj alanları, şehrin yeni kent parkı işlevini üstlenecek.

Şantiye alanındaki incelemelerin ardından devam eden inşaat çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Eski Belediye Hizmet Binamızı, depreme dayanıklı bir bina olmadığı için yıktık ve o bölgede Süleymanpaşa Katlı Yeraltı Otoparkı ve Meydan Düzenlenmesi Projesi’ni hayata geçirdik. Böylece, şehrimiz modern bir meydana kavuşmuş oldu. Yeni hizmet binamızın inşaatı, tüm hızıyla devam ediyor. Yeni hizmet binamızın şimdiden şehrimize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Editör : Tuğberk Erdem
323 Okunma
KÖŞE YAZARLARI
Murat Sevgi

Murat Sevgi

Yılmaz Çivici

Yılmaz Çivici

Nijat Ayvaz

Nijat Ayvaz

Mehmet Ali Esmer

Mehmet Ali Esmer

Atıf Mutlu

Atıf Mutlu