Sarıkurt, Sorunların Çözümü İçin Muhtarlarla Buluştu
reklam
22 Kasım 2019
Sarıkurt, Sorunların Çözümü İçin Muhtarlarla Buluştu

Sarıkurt, Sorunların Çözümü İçin Muhtarlarla Buluştu

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Çorlu’nun ulaşım ve toplu taşıma araçlarına yönelik yaşanan sorunlara çözüm üretebilmek amacıyla TekPark yetkilileri ve mahalle muhtarları ile bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundu.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile birlikte çalışmalarını sürdüren ve vatandaşların yaşam kalitesini yükseltmeyi amaçlayan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Çorlu’nun ulaşım ve toplu taşıma araçlarına yönelik yaşanan sorunlara çözüm üretebilmek amacıyla Tekirdağ Otopark, Ulaşım, Nakliye, İmar, Planlama, İnşaat ve Taahhüt San. AŞ (TekPark) yetkilileri ve mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Düzenlenen toplantıda; Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Güner Çetin, Çorlu Belediyesi Meclis Üyeleri Engin Akın ve Sait Ali Küçük ile birim müdürleri de hazır bulundu.

ÇÖZÜME KAVUŞABİLECEĞİNE İNANIYORUZ

Toplantının açılış konuşmasını yapan ve ilçede yaşanan ulaşım sorunlarına değinen Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, “Siz değerli muhtarlarımız ile birlikte kentimizin sorunlarına en hızlı şekilde çözüm bulabilmek için bir araya geldik. Yıllar içerisinde nüfusun artmasıyla ve şehrimizin pek çok yönden gelişmesiyle birlikte baş gösteren temel problemlerden biri, ulaşım oldu. Toplu ulaşım araçlarının özellikle sabah ve akşam saatlerinde yoğun olması sebebiyle, vatandaşlarımızın yaşadığı sıkıntıları en aza indirgemeye çalışıyoruz. Muhtarlarımız ve TekPark yetkililerimizi bir araya getirmemizdeki en önemli neden de bu. Bir arada sorunların daha kolay ve etkili bir şekilde çözüme kavuşabileceğine inanıyoruz.” dedi.

YAŞAM KALİTESİ YÜKSELECEK

Sarıkurt, “Tekirdağ Büyükşehir Belediye’mizin kurulmasının ardından şehir genelindeki işlemler ve hizmetler de birbirinden ayrı hale geldi. TekPark yetkililerimizin de toplantıya katılmış olmaları, büyük önem arz ediyor. Bizler kentimizin ulaşım sorunlarını çözmeye çalışırken konuya ciddiyetle yaklaşıyor ve vatandaşlarımızın kaliteli hizmet alabilmesi için hareket ediyoruz. Dolayısıyla muhtarlarımız taleplerini dile getirebilmeli ve sonrasında talebin veyahut şikâyetin devamındaki süreci rahatlıkla takip edebilmeli.” diye konuştu.

Başkan Sarıkurt’un ardından söz alan mahalle muhtarları, semtlerinde hizmet etmekte olan toplu taşıma araçları, durak sıklıkları ve sefer saatleri hakkında vatandaşlardan gelen talep, öneri ve şikâyetleri dile getirdiler. Muhtarlar tarafından dile getirilen öneri ve şikâyetler kayıt altına alınırken, çözüm önerileri masaya yatırıldı.

Editör : Tuğberk Erdem
217 Okunma
KÖŞE YAZARLARI
Murat Sevgi

Murat Sevgi

Yılmaz Çivici

Yılmaz Çivici

Nijat Ayvaz

Nijat Ayvaz

Mehmet Ali Esmer

Mehmet Ali Esmer

Atıf Mutlu

Atıf Mutlu