Pijamalı Adamlar, Atatürk Evi İçin Sahne Aldı
reklam
06 Ocak 2020
Pijamalı Adamlar, Atatürk Evi İçin Sahne Aldı

Pijamalı Adamlar, Atatürk Evi İçin Sahne Aldı

Çorlu Halk Tiyatrosu oyuncuları, Çorlu’da yapımına başlanılan Atatürk Evi Projesi’ne destek olmak için “Pijamalı Adamlar” oyununu sahneledi. Necmi Yapıcı’nın yazdığı ve Tayfun Tospacı’nın yönetmenliğini yaptığı oyun, izleyiciyi kahkahaya boğdu.

Ercan Sönmez, Mustafa Geylan, Mustafa Gülmüş, Tahsin Saroğlu ve Ömer Uslu gibi isimlerin yer aldığı “Pijamalı Adamlar” oyununu yöneten, aynı zamanda da oyunda rol alan Tayfun Tospacı yaptığı açıklamada, “Çorlu Halk Tiyatrosu olarak, Çorlu Belediyesi tarafından yapımına Kasım ayında başlanan Atatürk Evi Projesi’ne destek olabilmek ve Ulu Önder’imiz Mustafa Kemal Atatürk’e olan vefa borcumuzu bir nebze dahi ödeyebilmek istedik. Bu nedenle de ünlü oyuncu Necmi Yapıcı’nın yazdığı ‘Pijamalı Adamlar’ adlı oyunu sahneledik. Oyundan elde ettiğimiz geliri Atatürk Evi Projesi için bağışlıyoruz.” dedi.

Oyun sonunda Çorlu Halk Tiyatrosu oyuncularını ve ekibini tebrik ederek çiçek takdim eden ve “Pijamalı Adamlar” adlı tiyatro oyununu büyük bir keyifle izlediğini belirten Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, “Ata’mızın kenti Çorlu’muzda Atatürk sevgisini, fikirlerini ve ortaya koyduğu devrimleri gelecek kuşaklarımıza anlatmak için inşa ettiğimiz Atatürk Evi Projemize verdikleri destekten dolayı, Çorlu Halk Tiyatrosu’nun değerli oyuncuları Ercan Sönmez, Mustafa Geylan, Mustafa Gülmüş, Tahsin Saroğlu, Tayfun Tospacı ve Ömer Uslu’ya ve tüm ekibe ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 1962 yılında Atatürk Anıtı’nı el birliğiyle inşa eden değerli Çorlu halkıyla birlikte, şimdi Atatürk Evi’mizi inşa ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran ve bizlere emanet eden Ulu Önder’imiz Mustafa Kemal Atatürk’ün hatırasını yaşatırken aynı zamanda fikirlerini, ortaya koyduğu devrimleri anlatmak ve hayatını gelecek nesillere aktaracak çalışmalar ortaya koymak için başlattığımız Atatürk Evi Projemize destek olan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.” diye konuştu.

İnsanların delilik sınırında yaşadığı durumları mizahi bir dille gözler önüne seren, ekonomik ve sosyal olaylardan etkilenen insanların yaşantılarının komik bir dille anlatıldığı “Pijamalı Adamlar” tiyatro oyunu izleyenleri kahkahalara boğarken, tüm seyircilerden büyük beğeni kazandı.

Editör : Tuğberk Erdem
117 Okunma
KÖŞE YAZARLARI
Murat Sevgi

Murat Sevgi

Yılmaz Çivici

Yılmaz Çivici

Nijat Ayvaz

Nijat Ayvaz

Mehmet Ali Esmer

Mehmet Ali Esmer

Atıf Mutlu

Atıf Mutlu