Sosyal Yardım Ödemeleri, İkametgâh Adreslerinde Yapılacak!
reklam
17 Nisan 2020
Sosyal Yardım Ödemeleri, İkametgâh Adreslerinde Yapılacak!

Sosyal Yardım Ödemeleri, İkametgâh Adreslerinde Yapılacak!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından “Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı” çerçevesinde gerçekleştirilecek olan sosyal yardım ödemeleri, ihtiyaç sahiplerinin ikametgâh adreslerinde yapılacak.

Daha önceki tarihlerde PTT işyerleri ve ATM’lerden yapılacağı açıklanan biner TL’lik sosyal yardım ödemelerinin, 03 Nisan 2020 tarihinden itibaren ihtiyaç sahiplerinin ikametgâh adreslerinde yapılmasına karar verildi.

Konuya ilişkin olarak PTT A.Ş. Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında, “Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı çerçevesinde gerçekleştirilen sosyal yardım ödemeleri sürecinde; bazı PTT iş yerlerimizde yaşanan yoğunluğun, çalışma arkadaşlarımız ve siz değerli müşterilerimizin Koronavirüs hastalığı karşısında sağlığını tehlikeye düşürmemesi amacıyla; 03.04.2020 tarihinden itibaren, sosyal mesafe kurallarının uygulanamadığı, sürekli olarak yoğunluk yaşanan iş yerlerimizi ikinci bir açıklamaya kadar kapatma kararı aldık.

Bu süreçte sosyal yardım ödemeleriniz, PTT dağıtıcılarımız tarafından İl Emniyet Müdürlükleri’miz ile iş birliği içerisinde, kolluk kuvvetlerimiz ve bekçilerimizle birlikte evlerinizde yapılacaktır. Kapatılmayan iş yerlerimizde ise gün içinde yoğunluğun artışına göre hizmetimiz durdurulabilecektir.

Toplum sağlığımız için tedbirlerimizi artırmaya ve sizin için çalışmaya devam ediyoruz. Anlayış ve desteğiniz için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.” ifadelerine yer verildi.
Editör : Tuğberk Erdem
158 Okunma
KÖŞE YAZARLARI
Murat Sevgi

Murat Sevgi

Yılmaz Çivici

Yılmaz Çivici

Nijat Ayvaz

Nijat Ayvaz

Mehmet Ali Esmer

Mehmet Ali Esmer

Atıf Mutlu

Atıf Mutlu