1600 Ton Serim Yapan Fen İşleri, Asfalt Serim Rekoru Kırdı
reklam
12 Kasım 2020
1600 Ton Serim Yapan Fen İşleri, Asfalt Serim Rekoru Kırdı

1600 Ton Serim Yapan Fen İşleri, Asfalt Serim Rekoru Kırdı

Emlak Konutları bölgesi ile şehir merkezini kuzeyden güneye bağlayan Kurtuluş Caddesi'ndeki yol ve asfalt çalışmalarının bittiğini belirten Çorlu Belediye Başkanı Sarıkurt, bin 600 ton serim yapan ekiplerin kendi rekorlarını kırdıklarını söyledi.

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Emlak Konutları bölgesi ile şehir merkezini kuzeyden güneye bağlayan Kurtuluş Caddesi’ndeki yol ve asfalt yapım çalışmalarının tamamlandığını belirtti. Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin, gece geç saatlere kadar sürdürdüğü çalışmalar sonucunda kendi rekorlarını kırdıklarını ifade eden Sarıkurt, bin 600 ton asfalt serimi gerçekleştirildiğini söyledi.

2 ETAP HALİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Çorlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı yol ve asfalt ekipleri Kurtuluş Caddesi ve çevre bağlantı yollarında yürüttükleri çalışmaları tamamladı. 05 Ekim 2020 tarihinde başlayan çalışmalar, 2 etap halinde yürütüldü. İlk etapta Kurtuluş Caddesi’nde kazı ve dolgu çalışmaları yapan ekipler, yolda 6 bin 12 ton balans, bin 150 ton tüvanan ve bin 876 ton dolgu kayası kullanıldı. Toplamda 9 bin 39 ton malzemenin kullanıldığı yol çalışmalarında ise 25 personel ve 20 araç görev aldı.

Kurtuluş Caddesi ve çevre bağlantı yollarında yürütülen çalışmalar asfalt serimi ile devam ederken ekipler, kendi imkânlarıyla bin 600 ton asfalt serimi yaparak kendi rekorunu kırdı. 17 araç ve 26 personelin gece geç saatlere kadar sürdürdüğü çalışmaların ardından refüj çalışmalarına başlanıldı. Çalışmaların tamamlanmasının ardından refüj alanında çim ve ağaçlandırma çalışması gerçekleştirilecek.

KENDİ REKORUMUZU KIRDIK

Emlak Konut bölgesini şehir merkezine bağlayan Kurtuluş Caddesi ve çevre bağlantı yollarındaki çalışmaların ilk etabının tamamlandığını dile getiren ve akabinde Karayolları tarafından yürütülen çalışmaların da bitirilerek kuzey ve güney istikametinde çift yönlü olarak ulaşıma açıldığını ifade eden Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, “Bir süre önce, Çevre Yolu’yla Emlak Konutları bağlantısını sağlayan Kurtuluş Caddesi’nde, Karayolları bir çalışma başlatmıştı. Bu çalışma, yaklaşık 2 ay kadar sürdü. Normal şartlarda, 01 Eylül veya 15 Eylül tarihlerinde açılacağı değerlendirilmişti. Çorlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nde görev yapmakta olan ekip arkadaşlarımız, Belediye Başkan Yardımcımız Özcan Veysel Tunçcan kontrolünde Karayolları ile her zaman iletişim halinde oldular. Çorlu Belediyesi olarak, Karayolları’nın yürüttüğü çalışmaları hep birlikte takip ettik. Çalışmalar tamamlanır tamamlanmaz, onlara entegre olacak şekilde kendi çalışmalarımızı da eşgüdümlü olarak yürüttük. Kurtuluş Caddesi’nde, hızlı bir şekilde asfalt serimi gerçekleştirdik. Burada 3-4 gündür devam eden çalışmalar kapsamında ekip arkadaşlarımız zemin çalışmaları sırasında balans, tüvanan ve dolgu kayası kullanarak 9 bin ton civarında mekanik malzeme serimi gerçekleştirerek zemin iyileştirildi. Bugün de kendi rekorumuzu kırıyoruz. Çorlu Belediyesi olarak kendi ekip ve ekipmanlarımız ile daha önce bin 200 ile bin 300 ton civarında asfalt serimi yaparken, Kurtuluş Caddesi ve çevre bağlantı yollarında bin 600 ton asfalt serimi gerçekleştirdik.” dedi.

ULAŞIM SIKINTISI ÇÖZÜLMÜŞ OLDU

Sarıkurt, “Bu bağlantı yolunun bize düşen kısmını tamamladıktan sonra Karayolları’nın da sahada çalışmalarını tamamlaması ile birlikte vatandaşlarımızın uzun süredir beklediği ulaşım konusu çözülmüş oldu. Özellikle ‘Orion Kavşağı’ olarak ifade ettiğimiz alanda bugünkü çalışmaların da tamamlanmasıyla birlikte ümit ediyorum ki ulaşım konusunda yaşadığımız sıkıntıdan hep beraber kurtulacağız.” diye konuştu.

MÜLKİYET PROBLEMİNİ TOKİ ÇÖZECEK

3’üncü bağlantı yoluna ilişin olarak da açıklamalarda bulunan Sarıkurt, “Kurtuluş Caddesi'nin devamına ilişkin Toplu Konut İdaresi’nin çözmesi gerek 1-2 problemimiz daha var. Normalde bu yola bağlanan 3’üncü yolumuzu da arkadaşlarımız hayata geçirecekler. Ancak oradaki mülkiyet problemi tamamlanmadığı için, 3’üncü bağlantı yolunu sonraya bırakmak zorunda kaldık. Kurtuluş Caddesi’nin yanında Altan Sokak ve Akdeniz Caddesi’nde de arkadaşlarımızın gerçekleştireceği çalışmalarla hep beraber trafikte daha az zaman geçireceğiz.” dedi.

HER NOKTADA ÇALIŞMA VAR

Sarıkurt, “Bugün Çorlu Belediyesi olarak hemen hemen şehrimizin her noktasında yoğunlukla çalışıyoruz. Sadece Emlak Konutları bölgesinde değil Zafer Mahallesi’nde, Cemaliye Mahallesi’nde Reşadiye Mahallesi’nde, Havuzlar Mahallesi’nde de çalışıyoruz. Bu vesileyle bir kere daha ekip arkadaşlarımızı tebrik ediyor ve kendilerine teşekkür ediyoruz. Zaman mefhumu olmaksızın her türlü olumlu veya olumsuz eleştirilere rağmen çalışmalarımızı en kısa sürede bitirmeye çalışıyoruz.” diye konuştu.

EKİPLER REFÜJLERİ AĞAÇLANDIRACAK

Çalışmaların devam edeceğini belirten Sarıkurt, “Asfalt ekiplerimizin yanı sıra kaldırım ekiplerimiz de sahada çalışma gerçekleştiriyor. Refüj çalışmalarımızın tamamlanmasının ardından Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz, refüjlerde ağaçlandırma ve bitki ekim çalışması yapacaklar ve Kurtuluş Caddesi güzel bir görünüme kavuşacak.” dedi.
Editör : Tuğberk Erdem
34004 Okunma
KÖŞE YAZARLARI
Murat Sevgi

Murat Sevgi

Yılmaz Çivici

Yılmaz Çivici

Nijat Ayvaz

Nijat Ayvaz

Mehmet Ali Esmer

Mehmet Ali Esmer

Atıf Mutlu

Atıf Mutlu