TBB, Bağlantı Yollarına 5,7 Milyon TL’lik Yatırım Yaptı
reklam
12 Kasım 2020
TBB, Bağlantı Yollarına 5,7 Milyon TL’lik Yatırım Yaptı

TBB, Bağlantı Yollarına 5,7 Milyon TL’lik Yatırım Yaptı

İl genelinde yol yapım ve onarım faaliyetlerini aralıksız bir şekilde sürdüren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi (TBB), Süleymanpaşa ilçesinde yakın bir tarihte açılışı gerçekleştirilecek olan Şehir Hastanesi’nin bağlantı yollarının yapımını tamamladı.

Vatandaşların yeni açılacak olan Şehir Hastanesi’ne rahat, güvenli ve konforlu bir şekilde ulaşmalarını sağlamak amacıyla Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından Mayıs ayından bu yana sürdürülen bağlantı yolları yapım çalışmaları tamamlandı. Proje kapsamında ekipler son olarak aşınma tabakası serimini de gerçekleştirdi. Proje alanında ayrıca Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekiplerince peyzaj çalışması da yürütülüyor.

TOPLAM MALİYETİ 5,7 MİLYON TL’Yİ BULDU

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekiplerince yürütülen çalışmalar sonucunda toplamda 3 bin 800 metre yol yapıldı. Bu işlemler için 1 ekskavatör, 1 kanal kazıcı, 1 greyder, 2 silindir, 1 asfalt serici kullanıldı. Ayrıca günde ortalama 10 kamyonla 126 gün boyunca çalışma yapıldı. 63 bin m³ hafriyat, 11 bin m³ alt temel, 3 bin 500 m³ SSB (Silindirle Sıkıştırılmış Beton) beton yol, 3 bin ton binder asfalt yapımı tamamlandı. Yapılan çalışmalar kapsamında bugüne dek malzeme bedelleri de dâhil olmak üzere 5,7 milyon TL harcandı.

GEREKLİ ÇALIŞMALARI YAPTIK

Tekirdağ Şehir Hastanesi’nin bağlantı yollarının tamamlanması konusunda Fen İşleri Dairesi ekiplerinin mesai mefhumu gözetmeksizin özverili bir çalışma gerçekleştirdiklerini belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Süleymanpaşa ilçemizde yapımı devam eden şehir hastanesinin bağlantı yollarının yapımını tamamladık. Vatandaşlarımızın Şehir Hastanesi’ne güvenli ve rahat bir şekilde ulaşımını sağlayabilmek için gerekli tüm çalışmaları yaptık. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, bundan sonra da her alanda geniş bir hizmet yelpazesi ile Tekirdağ için çalışmaya devam edecek. Şehir Hastanesi bağlantı yollarımız, halkımıza hayırlı olsun.” dedi.
Editör : Tuğberk Erdem
33977 Okunma
KÖŞE YAZARLARI
Murat Sevgi

Murat Sevgi

Yılmaz Çivici

Yılmaz Çivici

Nijat Ayvaz

Nijat Ayvaz

Mehmet Ali Esmer

Mehmet Ali Esmer

Atıf Mutlu

Atıf Mutlu