Ya Yolu Tamamlayın, Ya Da Paramızı Faiziyle İade Edin!
reklam
12 Haziran 2021
Ya Yolu Tamamlayın, Ya Da Paramızı Faiziyle İade Edin!

Ya Yolu Tamamlayın, Ya Da Paramızı Faiziyle İade Edin!

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi; Barbaros ve Asyaport Limanları ile Malkara Yolu arasındaki bağlantı yolunun tamamlanmasını, tamamlanamaması durumunda ise 2014 yılında ödenen toplam 20 milyon TL’nin, yasal faiziyle birlikte geri ödenmesini istedi.

2014 yılında, Karayolları Bölge Müdürlüğü’ne, Barbaros ve Asyaport Limanları ile Malkara Yolu arasındaki bağlantı yolunun yapılması amacıyla Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından 15 milyon TL, Süleymanpaşa Belediyesi tarafından ise 5 milyon TL olmak üzere toplam 20 milyon TL ödendi. Geride kalan 7 yıla rağmen söz konusu yolun tamamlanamaması üzerine harekete geçen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, söz konusu yolun tamamlanmasını ya da ödenen 20 milyon TL’nin yasal faizi ile birlikte iade edilmesini istedi.

7 YIL GEÇTİ YOL TAMAMLANMADI

Konuya ilişkin olarak Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında, “Önemli bir lojistik merkezi olan Tekirdağ’ımızda Barbaros ve Asyaport limanları ile Malkara Yolu arasında bağlantı yolu yapılması amacıyla 2014 yılında Karayolları Bölge Müdürlüğü’ne Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz tarafından 15 milyon TL; Süleymanpaşa Belediyemiz tarafın 5 milyon TL olmak üzere toplam 20 milyon TL ödendiği halde geride bıraktığımız 7 yılda söz konusu yol tamamlanamamış ve halkımızın kullanımına sunulamamıştır.” denildi.

GÜNÜMÜZDEKİ DEĞERİ 70 MİLYON

Açıklamanın devamında, “Ülkemizin Avrupa’ya ve dünyaya açılan kapısı durumunda olan Tekirdağ’ımızda lojistik faaliyetlerinin etkin ve hızlı bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla ağır tonajlı araçların yapılacak olan yeni bağlantı yoluna yönlendirilmesi ve bu şekilde hem hâlihazırda kullanılmakta olan Altınova, Barbaros ve Kumbağ yolunda trafiğin rahatlatılması hem de yolun sağlam durumda kalmasının sağlanması hedeflenmiştir. Barbaros Limanı ile Malkara Yolu arasında 6 bin 300 metrelik çift şeritli bölünmüş yol yapılması ve bitümlü sıcak karışım ile kaplanması işinin ivedi olarak yapılabilmesi için Tekirdağ Büyükşehir Belediyemizin 10 Temmuz 2014 tarih ve 188 No’lu kararıyla Karayolları Bölge Müdürlüğü’ne 15 milyon TL ödenmesine karar verilmiş ve söz konusu ödeme işlemi gerçekleştirilmiştir. Ayrıca Süleymanpaşa Belediyemiz tarafından 5 milyon TL ödenmiştir. Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün yetki ve sorumluluğunda bulunan yolun yapımı için 20 milyon TL (günümüzdeki değeriyle 70 milyon TL) ödenmiş olmasına ve aradan 7 yıl geçmiş olmasına rağmen yol yapım çalışmaları tamamlanamamıştır.” ifadelerine yer verildi.

YOL BİTMEYECEKSE, PARAMIZI İADE EDİN!

Yapılan açıklamanın son bölümünde, “Trakya Bölgemizde, Barbaros Limanı ve Asyaport Limanı üzerinden denizyolu aracılığıyla gerçekleştirilen ithalat ve ihracat faaliyetlerinin hızlı, etkin ve güvenli bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla söz konusu bağlantı yolunun ivedilikle tamamlanması gerekmektedir. Bu sebeple Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün yanı sıra iktidar partimizin Tekirdağ milletvekilleri olan TBMM Başkanı’mız Sayın Prof. Dr. Mustafa Şentop, Sayın Mustafa Yel ve Sayın Çiğdem Koncagül ile AKP Tekirdağ İl ve İlçe teşkilatlarının yöneticilerinin bu sorunun çözümüne katkı sunmaları konusunda çağrıda bulunuyorum. Karayolları Bölge Müdürlüğü Barbaros-Kumbağ ile Malkara Yolu bağlantı yolunu ya bir an önce tamamlamalı ya da Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz ve Süleymanpaşa Belediyemiz tarafından ödenmiş olan toplam 20 milyon TL’yi, yasal faiziyle birlikte iade etmelidir. Geçmişte olduğu gibi bundan sonra da Tekirdağ halkının menfaatlerinin korunması ve hak ettiği hizmetlere kavuşması için mücadelemizi sürdüreceğimizi, kamuoyunun bilgisine saygıyla arz ederiz.” denildi.
Editör : Tuğberk Erdem
332 Okunma
KÖŞE YAZARLARI
Murat Sevgi

Murat Sevgi

Yılmaz Çivici

Yılmaz Çivici

Nijat Ayvaz

Nijat Ayvaz

Mehmet Ali Esmer

Mehmet Ali Esmer

Atıf Mutlu

Atıf Mutlu