TESKİ Genel Müdürü İbrahim İçöz, Görevinden İstifa Etti!
reklam
12 Aralık 2021
TESKİ Genel Müdürü İbrahim İçöz, Görevinden İstifa Etti!

TESKİ Genel Müdürü İbrahim İçöz, Görevinden İstifa Etti!

Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ) Genel Müdürü İbrahim İçöz, görevinden istifa ettiğini duyurdu. Kamuoyunda şok etkisi yaratan istifa kararı, yerel gündemin en çok konuşulan konusu haline geldi.

Yaklaşık 2,5 yıldır TESKİ Genel Müdürlüğü görevini yürütmekte olan İbrahim İçöz, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı yazılı açıklama ile görevinden istifa ettiğini açıkladı. Kamuoyunda şok etkisi yaratan istifa kararı, İçöz’ün yerine kimin geleceği tartışmalarının da fitilini ateşledi.

İçöz, yaptığı açıklamada, “2014 yılında Namık Kemal Üniversitesi’ndeki 24 yıllık akademisyenlik görevimden, o dönemde yeni kurulan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olan TESKİ’de Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almak üzere ayrıldım. Kuruluşunun ilk gününden bu yana severek ve özveriyle çalıştığım TESKİ’deki görevime, son 28 aydır Genel Müdür olarak devam etmekteyim. Görevde bulunduğum süre boyunca halkımıza tarafsızca ve dürüstçe, 7/24 hizmet etmek için elimden gelenin en iyisini yapmaya gayret etmiş bulunuyorum. Tekirdağ halkımızın yaşam kalitesini arttırmak için omuz omuza çalıştığımız çalışma arkadaşlarımızla beraber içme suyu, kanalizasyon, atık su artıma tesisleri ve yağmur suyu altyapı konularında önemli aşamalar kaydettik.” dedi.

Açıklamasını sürdüren İçöz, “15 Kasım 2021 itibarıyla, gördüğüm lüzum üzerine TESKİ Genel Müdürlüğü görevinden ayrılarak, emekli olmaya (yasal izinlerimi kullandıktan sonra) karar vermiş bulunuyorum. Bu süreçte bana TESKİ’de çalışma fırsatı sunan Büyükşehir Belediye Başkanı’mız Sayın Kadir Albayrak’a ve katkı sağlayan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.
Editör : Tuğberk Erdem
254 Okunma
KÖŞE YAZARLARI
Murat Sevgi

Murat Sevgi

Yılmaz Çivici

Yılmaz Çivici

Nijat Ayvaz

Nijat Ayvaz

Mehmet Ali Esmer

Mehmet Ali Esmer

Atıf Mutlu

Atıf Mutlu