Çorlu Zabıtası'nın Fırın Denetimleri Devam Ediyor
reklam
13 Haziran 2019
Çorlu Zabıtası'nın Fırın Denetimleri Devam Ediyor

Çorlu Zabıtası'nın Fırın Denetimleri Devam Ediyor

Çorlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, şehir genelinde başlattığı fırın denetimlerini sürdürüyor. Denetimlerde, fırınların bağlı oldukları Odaların belirlediği pide ve ekmek gramajları ile fiyat tarifelerine uyulup uyulmadığı kontrol ediliyor.

Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan denetimler sonucunda Çorlu’da hizmet veren fırınlarda Ticaret ve Sanayi Odası ile Esnaf ve Sanatkârlar Odası’ndan alınmış fiyat tarifelerine uyulduğu ve pidelerin fiyat tarifesinde belirtilen gramajda üretildiği tespit edildi. Zabıta Müdürlüğü ekipleri işletmeleri çok yönlü olarak denetlemeyi sürdürürken, vatandaşlardan gelen şikâyetler de titizlikle kontrol edilerek kurallara uymayan işletmelere işlem uygulanıyor.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Çorlu Belediyesi Zabıta Müdürü Birol Uçar, denetimlerin 6502 sayılı Tüketiciyi Koruma Kanunu kapsamında gerçekleştirildiğini söyledi. Uçar, “Denetimlerimiz, devam ediyor. Kanunun ilgili maddelerine göre fiyat tarifelerinin vatandaşlar tarafından görülebilecek yerlere asılması zorunlu. Bu fiyat listelerinin ilgili madde hükümlerine göre düzenlenerek asılıp asılmadığını kontrol ediyoruz. Ekmek ve pide satışı yapan iş yerlerinin, gramaj ve fiyat tarifelerinin yanı sıra mevzuata uyup uymadıklarını da denetliyoruz.” dedi.

Öte yandan vatandaşlar şikâyetlerini Çorlu Belediyesi kurumsal iletişim hattı olan 444 99 59 numaralı telefon ya da 0533 020 59 59 numaralı WhatsApp ihbar hattı üzerinden iletebilecekler.
Editör : Tuğberk Erdem
278 Okunma
KÖŞE YAZARLARI
Murat Sevgi

Murat Sevgi

Yılmaz Çivici

Yılmaz Çivici

Nijat Ayvaz

Nijat Ayvaz

Mehmet Ali Esmer

Mehmet Ali Esmer

Atıf Mutlu

Atıf Mutlu