ÇBSK’lı Eslem Yılmaz, Eczacıbaşı’na Transfer Oldu
reklam
21 Ağustos 2019
ÇBSK’lı Eslem Yılmaz, Eczacıbaşı’na Transfer Oldu

ÇBSK’lı Eslem Yılmaz, Eczacıbaşı’na Transfer Oldu

7 yıldır Çorlu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü (ÇBSK) Voleybol Takımı Altyapısı’nda forma giyen ve Türkiye Şampiyonası başta olmak üzere Bölge Şampiyonaları’nda sergilediği performansla göz dolduran Eslem Yılmaz, Eczacıbaşı’na transfer oldu.

Uzun süredir Çorlu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü (ÇBSK) Voleybol Takımı Altyapısı’nda forma giyerek başarılı oyunuyla göz dolduran, Türkiye Şampiyonası başta olmak üzere Marmara ve Anadolu Bölge Şampiyonaları’nda sergilediği performansla göz dolduran ve Eczacıbaşı Voleybol Takımı Antrenörleri’nin takibine giren 2007 doğumlu genç sporcu Eslem Yılmaz, Eczacıbaşı Voleybol Takımı Altyapısı’na transfer oldu. Transferin gerçekleşmesi için gerekli izin belgesinin ÇBSK Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Eligül’den alan genç sporcu, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’u makamında ziyaret etti.

EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM

Ziyarette konuşan ve kendisine emek vererek bugünlere getiren ÇBSK Yönetici ve Antrenörleri’ne duyduğu minneti ifade eden Eslem Yılmaz, “Belediye Başkanı’mız Sayın Ahmet Sarıkurt ve önceki Belediye Başkanı’mız Sayın Ünal Baysan’a, Kulüp Başkanı’mız Sayın Hasan Eligül’e, antrenörlerimiz Sayın Metin Yıldız ve Sayın Enver Çağlar’a, sevgili takım arkadaşlarıma, aileme ve üzerimde emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra Eczacıbaşı Voleybol Takımı formasıyla yoluma devem edeceğim. Çok mutluyum ve umarım başarılı olarak sizleri gururlandırırım. Her şey için tekrar tekrar çok teşekkür ederim.” dedi.

YOLUN AÇIK OLSUN ESLEM

ÇBSK Voleybol Takımı’nda smaçör olarak görev yapan Eslem Yılmaz’ın verdiği mücadele ile kendini kanıtladığını ve transferi hak ettiğini belirten Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ise “Toplumda spor kültürü oluşturarak sporun daha geniş kitlelere yayılmasını sağlamayı kendimize misyon edindik. Bu kapsamda sporun her dalında öncü belediyecilik hedefimiz, sporcularımızın günden güne artan başarılarıyla perçinleniyor. Çorlu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü bünyesinde yer alan spor dallarında, başarı çıtası her geçen gün yükseliyor. Basketbol A Takımı’mız bu yıl 2’nci Lig’de mücadele edecek. Mustafa Kemal Atatürk Yarı Olimpik Yüzme Havuzu inşaatının tamamlanmasının ardından Milli Takıma seçilen yüzücülerimiz var. Bireysel spor dallarında sporcularımız, ulusal ve uluslararası alanlarda büyük başarılar elde etmeye devam ediyor. Son olarak 7 yıldır Çorlu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’müz bünyesinde başarılı bir grafik çizen değerli sporcumuz Eslem Yılmaz, artık yuvadan uçtu ve Eczacıbaşı Voleybol Altyapı Takımı’na transfer oldu. Bugün bir kez daha, ne kadar gurur duysak azdır. Sevgili kardeşimizi yürekten kutluyor ve spor hayatında kendisine başarılar diliyorum. Umarın arzu ettiği yere gelir ve çok başarılı olur. Yolu açık olsun!” diye konuştu.

Ziyaretin ardından Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, ÇBSK Başkanı Hasan Eligül, Eslem Yılmaz ve ailesi, objektiflere birlikte poz verdi. Akabinde Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Eslem Yılmaz’ın transferini onaylayan belgeyi kendisine takdim etti.
Editör : Tuğberk Erdem
362 Okunma
KÖŞE YAZARLARI
Murat Sevgi

Murat Sevgi

Yılmaz Çivici

Yılmaz Çivici

Nijat Ayvaz

Nijat Ayvaz

Mehmet Ali Esmer

Mehmet Ali Esmer

Atıf Mutlu

Atıf Mutlu