TRAKYAKA Yönetim Kurulu, İğneada’da Toplandı
reklam
14 Ağustos 2020
TRAKYAKA Yönetim Kurulu, İğneada’da Toplandı

TRAKYAKA Yönetim Kurulu, İğneada’da Toplandı

Trakya Kalkınma Ajansı Temmuz Ayı Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı, İğneada’da hizmet veren bir işletmede gerçekleştirildi. Yönetim Kurulu Başkanlık görevini tamamlayan Edirne Valisi Ekrem Canalp, görevini Kırklareli Valisi Osman Bilgin’e devretti.

Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) Temmuz Ayı Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı, İğneada’da bir otelde gerçekleştirildi. Yönetim Kurulu Başkanlık görevini tamamlayan Edirne Valisi Ekrem Canalp’ın görevi Kırklareli Valisi Osman Bilgin’e devretmesi ile toplantı, Kırklareli Valisi Osman Bilgin başkanlığında gerçekleştirildi.

İğneada’da bu yıl hizmete açılan özel bir işletmede yapılan toplantıya; Kırklareli Valisi ve Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Bilgin, Edirne Valisi Ekrem Canalp, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Edirne İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, Kırklareli İl Genel Meclis Başkanı Aydın Karakoç, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Soner Ilık, TRAKYAKA Genel Sekreteri Mahmut Şahin ve Kalkınma Ajansı uzmanları katıldı.

Bir önceki toplantıda alınan kararların görüşülmesinin ardından Ajans Yönetim Kurulu Toplantısı Genel Sekreter Mahmut Şahin’in gündemi arz etmesiyle başladı. Ajansın Avrupa Birliği hibe programına başvuruda bulunması ve Avrupa Komisyonu Sistemi’ne kayıt olması hususunda görüş birliğine varılmasının ardından Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın ilgili yazısı gereği; “İllerde kamuya veya özel sektöre ait tüm atıl tesislerin yakından takip edilmesi ve bu tesislerin sahip olduğu özellikler itibarıyla hangi sektörde değerlendirilebileceği ile ilgili çalışma yapılması” konusunda ilgili kurum ve kuruluşlara yazı gönderilmesine karar verildi.

Toplantının sona ermesinin ardından TRAKYAKA Yönetim Kurulu Üyeleri işletme çevresinde incelemelerde bulundu. Akabinde TRAKYAKA tarafından desteklenen Doğa Koruma Milli Parklar Kırklareli Şube Müdürlüğü’nün hazırladığı proje kapsamında yapılan kuş gözlem kulesinden çevreyi izlediler.
Editör : Tuğberk Erdem
8867 Okunma
KÖŞE YAZARLARI
Murat Sevgi

Murat Sevgi

Yılmaz Çivici

Yılmaz Çivici

Nijat Ayvaz

Nijat Ayvaz

Mehmet Ali Esmer

Mehmet Ali Esmer

Atıf Mutlu

Atıf Mutlu