Kaçak Döküm Yapan Şahıs, Zabıta Kamerasına Yakalandı
reklam
14 Ağustos 2020
Kaçak Döküm Yapan Şahıs, Zabıta Kamerasına Yakalandı

Kaçak Döküm Yapan Şahıs, Zabıta Kamerasına Yakalandı

Süleymanpaşa Belediyesi’nin kaçak hafriyat dökümlerini önlemek amacıyla Zabıta Müdürlüğü bünyesinde devreye soktuğu kameralı takip sistemi, uygulamada fark yaratıyor. Kaçak döküm yaptığı kameralar tarafından tespit edilen kişiye, idari işlem yapıldı.

Kaçak hafriyat döküm alanlarını sıkı bir şekilde takip eden ve bu alanlara dökülen inşaat atıkları ve diğer hafriyatı temizleyen Süleymanpaşa Belediyesi, teknolojinin imkânlarından en üst düzeyde yararlanıyor. Bu amaçla geçtiğimiz Mayıs ayında devreye sokulan kameralı takip sistemi, kaçak dökümlerle daha etkin bir şekilde mücadelenin yolunu açtı.

Zabıta Müdürlüğü tarafından kontrol edilen sistem sayesinde, kaçak dökümler kameralı takip sistemi ile derhal tespit edilerek işlem yapılabiliyor. Aydoğdu Mahallesi Çağlayan Sokak’a (Sanatçılar Caddesi) yerleştirilen kameralı izleme sistemi, kaçak çöp ve atık bırakan bir aracın tespit edilerek sorumlular hakkında işlem yapılmasını sağladı. Kaçak hafriyat dökümü ile mücadelede devrim niteliğindeki proje hakkında açıklamada bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, “Şehrimizin muhtelif noktalarında, uzun yıllardır kaçak döküm sahası olarak kullanılan bölgeleri hafriyat atıklarından temizliyoruz. Kaçak dökümle mücadele kapsamında, bu alanları 7/24 izlemek üzere kamera takip sistemlerini devreye aldık. Sistem sayesinde kaçak döküm miktarlarında ciddi bir azalma oldu. Şehrimizde kaçak döküme asla müsaade etmeyeceğimizi bir kez daha ifade ediyor, değerli hemşehrilerimizin hafriyat atıklarını uygun alanlara dökmelerini rica ediyoruz.” dedi.

Benzer bir sistemin, Süleymanpaşa’daki tüm çocuk parkları için de oluşturulması planlanıyor. Çocukların gönül rahatlığı içinde parklara gidebilmelerini sağlayacak olan proje sayesinde anne babalar, parkta oynayan çocuklarını telefon ve bilgisayardan izleyebilecekler.
Editör : Tuğberk Erdem
8903 Okunma
KÖŞE YAZARLARI
Murat Sevgi

Murat Sevgi

Yılmaz Çivici

Yılmaz Çivici

Nijat Ayvaz

Nijat Ayvaz

Mehmet Ali Esmer

Mehmet Ali Esmer

Atıf Mutlu

Atıf Mutlu