İBB-TBB İşbirliği Çalışmalarında, Ana Hatlar Netleşti
reklam
13 Nisan 2021
İBB-TBB İşbirliği Çalışmalarında, Ana Hatlar Netleşti

İBB-TBB İşbirliği Çalışmalarında, Ana Hatlar Netleşti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi (TBB) arasında gerçekleştirilmesi planlanan işbirliği çalışmalarının ana hatları, İstanbul Florya’da düzenlenen 2’nci koordinasyon toplantısıyla netleşti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi (TBB) arasında gerçekleştirilecek işbirliğinin güçlendirilerek çerçevesinin belirlenmesi, ortak yapılacak çalışmaların değerlendirilmesi ve karşılıklı görüş alışverişinde bulunulması amacıyla organize edilen koordinasyon toplantılarının 2’ncisi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Florya’da gerçekleştirildi. Toplantıda, iki büyükşehrin bürokratları da hazır bulundu.

BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ

Toplantının açılış konuşmasını yapan ve TBB ekibini İstanbul’da ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirten İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Daha önce Tekirdağ’da yapmış olduğumuz işbirliği koordinasyon toplantısının 2’nci etabında, bugün Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ekibini ilimizde ağırlıyoruz. Bu 2’nci toplantıda oluşturulan çalışma masalarında, konu ile ilgili yapılacak olan çalışmaların ana hatları belirlenecek. Ve bu sürecin sonunda hızlı bir şekilde iki büyükşehir arasındaki işbirliğini hayata geçirmeyi planlıyoruz. Biz İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak, özellikle bölgemizdeki belediyeler ile sıkı bir iletişim ve işbirliği içerisindeyiz. Açıkçası bugün burada düzenlenen buluşma, beni oldukça heyecanlandırdı. Bu süreçte hem İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin faydalanacağı hem de Tekirdağ ve ilçelerinin faydalanacağı bir modeli ortaya koyma hedefindeyiz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak, maddi manevi bütün birikimlerimizle, Tekirdağ için ne yapabiliriz düşüncesi ve samimiyeti içerisinde, işbirliği çerçevesinde hayata geçirilecek çalışmalar için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

HER ZAMAN, İŞBİRLİĞİ İÇİNDE OLACAĞIZ

Başkan İmamoğlu’nun ardından konuşan ve İBB ile ortak çalışma yapacak olmanın heyecanını yaşadıklarını dile getiren TBB Başkanı Kadir Albayrak ise, Trakya’nın tek büyükşehir belediyesi olarak İBB ile ortak çalışma içerisinde olmanın kendilerine büyük güç katacağını söyledi. TBB olarak her geçen gün geliştiklerini ve deneyim kazandıklarını belirten Albayrak, “Tekirdağ’ın kurucu büyükşehir belediye başkanı olarak 2’nci dönemimizde de Tekirdağ için çalışmaya devam ediyoruz. Tekirdağ’ı daha iyi, daha yaşanılabilir bir kent haline getirme hedefindeyiz. Amacımız, Tekirdağ halkına en iyi hizmeti verebilmek. Bu süreçte İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin desteğini hissetmek, Sayın Başkan’ımızın samimiyetini ve enerjisini görmek, bize her zaman destek olacağını dile getirmesi, bizi daha da motive etti ve gücümüze güç kattı. Bugün belirlenen çalışma masaları ile iki büyükşehrin bürokratları karşılıklı görüş alışverişinde bulunacaklar. Bugün burada yapılacak toplantının ardından işbirliğinin içini doldurup, hayata geçirme aşamasına geçeceğiz. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi henüz 7 yıllık bir büyükşehir ve her geçen gün gelişiyor, büyüyor. El ele, gönül gönüle, omuz omuza her şeyin en iyisini hak eden halkımıza hizmet verme onurunu paylaştığımız Sayın Ekrem İmamoğlu Başkan’ıma misafirperverliği, samimiyeti ve tüm destekleri için tekrar teşekkür ediyorum. İlerleyen günlerde hayata geçireceğimiz işbirliğimizin vücut bulacağı bu toplantının, hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİNDE BULUNDULAR

İmamoğlu ile Albayrak’ın yaptığı konuşmaların ardından Tekirdağ’da görev yapan İlçe Belediye Başkanları söz alarak, ilçeleri ile ilgili genel bilgi verdiler ve işbirliği çerçevesinde yapılabilecek çalışmalar konusunda görüşlerini paylaştılar. İBB’nin bürokratları ve iştiraklerinin yöneticileri de çalışma sistemleri ve işbirliği konuları ile ilgili görüşlerini dile getirdiler. Toplantı çerçevesinde oluşturulan, Kültür/Spor, Park/Bahçe, Çevre/Enerji, Ulaşım ve Şehircilik masalarında iki büyükşehrin bürokratları, işbirliği kapsamında hayata geçirilmesi planlanan proje ve çalışmaları paylaşarak, karşılıklı görüş alışverişinde bulundular.

TOPLANTIYA KİMLER KATILDI?

İşbirliğini Güçlendirme ve Geliştirme Koordinasyon Toplantısı’na; İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, TBB Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi Üyesi Gökhan Günaydın, İSKİ Genel Müdürü Raif Mermutlu, TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İçöz, İSTAÇ A.Ş. Genel Müdürü Aslan Değirmenci, İstanbul Enerji A.Ş. Genel Müdürü Yüksel Yalçın, İBB Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü Tarık Safi, BELBİM A.Ş. Genel Müdürü Yücel Karadeniz, İSBAK Genel Müdürü Esat Temimhan, İSTON A.Ş. Genel Müdürü Ziya Gökmen Togay, İSFALT A.Ş. Genel Müdürü Burak Sırali, KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, BİMTAŞ Genel Müdürü Özcan Biçer, İMAR İnşaat A.Ş. Genel Müdürü Onur Soytürk, TBB Genel Sekreter Yardımcısı Kaan Gaytancıoğlu, TEKPARK A.Ş. Genel Müdürü Hüseyin Özcan, İBB Başkan Danışmanı Yiğit Oğuzman, İBB Mahalli İdareler Koordinatörü Bülent Akköse, CHP Tekirdağ İl Başkanı Şener Saygın ile İBB ve TBB bürokratları katıldı.
Editör : Tuğberk Erdem
326 Okunma
KÖŞE YAZARLARI
Murat Sevgi

Murat Sevgi

Yılmaz Çivici

Yılmaz Çivici

Nijat Ayvaz

Nijat Ayvaz

Mehmet Ali Esmer

Mehmet Ali Esmer

Atıf Mutlu

Atıf Mutlu