Bölgenin En Fazla Park Alanına Sahip Kenti, Çorlu Oldu!
reklam
12 Temmuz 2021
Bölgenin En Fazla Park Alanına Sahip Kenti, Çorlu Oldu!

Bölgenin En Fazla Park Alanına Sahip Kenti, Çorlu Oldu!

Çorlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde görev yapan ekipler, Orhan Kemal Sokak ile Çağla Sokak’ta bulunan iki parkın daha yapımını tamamlayarak vatandaşların hizmetine sundu. Böylece Çorlu genelindeki toplam park sayısı 135’e ulaştı.

Yapımı tamamlanan park alanlarına ilişkin açıklamalarda bulunan Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Özcan Veysel Tunçcan, ilçe genelindeki park sayısının her geçen gün arttığını ve Çorlu’yu parklarla donatmaya devam ettiklerini söyledi.

Çorlu’da yapımı tamamlanmış 135 adet park alanı bulunduğunu ifade eden Tunçcan, “135 park alanı ile bölgenin en fazla park alanına sahip kentiyiz ve park sayımızı artırmaya devam ediyoruz. Kısa süre içinde Havuzlar Mahallesi Yenigün Caddesi Orhan Kemal Sokak üzerinde bin 260 m² büyüklüğünde ve Muhittin Mahallesi Ahmet Piriştina Caddesi Çağla Sokak üzerinde iki park alanını değerli vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Büyüklüğü itibarıyla Havuzlar Mahallesi Yenigün Caddesi Orhan Kemal Sokak üzerindeki park alanımızda badminton sahası ve tribün, kauçuk zemin üzerine oyun grupları ve spor aletleri kuruldu. 17 adet ağaç, 672 adet çalı dikimi ve çim serimi yapılan parkımızın sulama işlemi ise otomatik olarak yapılacak. Ayrıca park alanı panel tel çit ile çevrildi.” dedi.

Yaptığı açıklamalara devam eden Tunçcan, “Muhittin Mahallesi Ahmet Piriştina Caddesi Çağla Sokak park alanımız ise 536 m² büyüklüğünde. wash beton döşemesi yapılan parkımızda kauçuk zemin üzerine oyun grupları ve spor aletleri yerleştirildi. Çim serimi yapılan parkın duvar kaplamaları tamamlanırken park alanımıza 2 adet ağaç ve 567 adet çalı dikimi gerçekleştirildi. Öte yandan Çobançeşme Mahallesi Eski Tekirdağ Caddesi Ulusoy Sokak, Hürriyet Mahallesi Meşe Sokak ve Silahtarağa Mahallesi'ndeki Baki Sokak üzerindeki park alanlarında çalışmalar son aşamaya geldi. Kısa süre içerisinde bu üç parkımızın yapımını da tamamlayarak, halkımızın hizmetine sunacağız.” diye konuştu.
Editör : Tuğberk Erdem
257 Okunma
KÖŞE YAZARLARI
Murat Sevgi

Murat Sevgi

Yılmaz Çivici

Yılmaz Çivici

Nijat Ayvaz

Nijat Ayvaz

Mehmet Ali Esmer

Mehmet Ali Esmer

Atıf Mutlu

Atıf Mutlu